„JABLKOVÝ DEN“ SSMO s poděkováním NADACI OKD

16.10.2012 18:14

Dne 20. září 2012 se konal v prostorách Sociálních služeb města Orlová „Jablkový den“. Hlavním důvodem této oslavy bylo slavnostní otevření nové kuchyně pro uživatele chráněného bydleni na jejíž realizaci nám přispěla Nadace OKD částkou 50 000 Kč.

Chráněné bydlení je pobytová služba poskytovaná osobám, které mají sníženou soběstačnost z důvodu zdravotního postižení nebo chronického onemocnění, včetně duševního onemocnění, jejichž situace vyžaduje pomoc jiné osoby. Posláním služby je poskytnout osobám, které mají sníženou soběstačností důstojné a bezpečné bydlení v prostředí blízkém domovu. Zřízením této kuchyně se zvýší soběstačnost našich klientů a zlepší se kvalita poskytované služby. 

Uživatelé chráněného bydlení měli k dispozici pouze jeden malý kuchyňský kout, který kapacitně nevyhovoval 14 uživatelům. Nebylo možné poskytnout prostředí blízké domovu, kde si každý může uvařit a upéci pod dohledem pečovatelky na co má chuť.

Do bývalého skladu byla instalována kuchyňská linka včetně spotřebičů a celá kuchyň byla náležitě vybavena nádobím, stolem, židlemi, apod..

Pan místostarosta Miroslav Koláček slavnostně přestřihl pásku a otevřel ji k užívání.

Jablkového dne se zúčastnila zástupkyně Sociálního a zdravotního odboru Města Orlová. Pozvání přijali naši přátelé z Domu pomocy spolecznej z Gorzyc, Domova Pohoda z Orlové a Domova Kamenec z Ostravy.  Klienti chráněného bydlení a denního stacionáře připravili výzdobu z jablíček, pomohli usušit křížaly, napekli jablečné buchty a štrůdly a uvařili společně guláš. O dobrou náladu se postaral harmonikář.

 

Všichni zúčastnění se velmi dobře bavili a už nyní se těší na další společné setkání.

Jménem všech uživatelů i zaměstnanců děkujeme Nadaci OKD za příspěvek na kuchyni a Městu Orlová za naši podporu.

 

Bc. Jitka Kocianová

ředitelka SSMO

 

jablkovy_den.pdf (126,9 kB)