3. ročník Orlovských múz se vydařil

29.11.2016 00:00

Velké poděkování Nadaci OKD a Nadaci ČEZ, které se sponzorsky podílely na financování našeho festivalu „ORLOVSKÉ MŮZY“, který  se uskutečnil dne 19.10.2016 v Domě kultury města Orlová, a který pořádaly Sociální služby města Orlová.

Cílem festivalu bylo společné setkání uživatelů, zaměstnanců sociálních služeb. Senioři a lidé s hendikepem byli nejen diváky, ale také herci, recitátoři, tanečníci nebo zpěváci. Pozvali jsme zařízení sociálních služeb z Orlové, okresu Karviná, Ostravy i z Polska. Přijelo devět zařízení a každé si vybralo nějakou múzu - tance, zpěvu nebo divadla.

Sociální služby Karviná si připravili hudební vystoupení Laura a její tygři, klienti Santé Havířov vystoupili s bubenickou show a zazpívali několik písní, uživatelé CSS Bohumín nacvičili pohádkovou pantomimu Maxim Turbulenc. Z Domova Březiny v Petřvaldě vystoupil pěvecký soubor Březiňanka, klienti Domova Vesna z Orlové zatančili na židlích Zelenou fantazii, ženy z polského Rybniku vystoupili s baletním představením Černá labuť, klienti z DPS Gorzyce připravili originální divadelní scénku, ze SSMO zazpívala Pavlínka se skupinou Sladké mámení. Nezávislá porota v čele s paní místostarostkou Mgr. Renátou Potyšovou vyhodnotila nejlepší vystupující, kteří byli oceněni a všichni ostatní účastníci obdrželi drobnou pozornost. Festival vyhráli klientky Domova Pohoda z Orlové, které na vozících společně s dětmi MŠ a studenty Gymnasia Orlová předvedli choreografií Můj ty světe.

Po ukončení všech vystoupení bylo připraveno občerstvení a k tanci zahrál Pavel Novák, který i celý festival moderoval.

Děkuji všem organizacím, které přijaly naši výzvu, nacvičili se svými klienty jednotlivá vystoupení a přijeli k nám je předvést. Víme, že to není lehké, ale zvládli vše na výbornou. Děkuji i zaměstnancům Sociálních služeb města Orlová za bezchybnou organizaci.

Jednalo se o 3. ročník festivalu, a protože se kvalita jednotlivých vystoupení každoročně zvyšuje, a moc se líbil všem zúčastněným, slíbili jsme, že Festival Orlovské múzy se stane tradicí a příští rok se bude konat čtvrtý ročník.

Fotografie z akce naleznete ve fotogalerii.