Kde nás najdete?

1. Ředitelství SSMO Adamusova 1269, Orlová-Lutyně
2. Denní stacionář Adamusova 1269, Orlová-Lutyně 
3. Chráněné bydlení Adamusova 1269, Orlová-Lutyně
4. Odlehčovací služba  Adamusova 1269, Orlová-Lutyně
5. Služebna pečovatelek Adamusova 1269, Orlová-Lutyně
6. Kontaktní centrum Energetiků 940, pavilon A, Orlová-Lutyně
7. Komunitní centrum Maják B. Němcové 853,  Orlová-Poruba

 

Orlová-Lutyně, Adamusová 1269

Na této adrese se nachází ředitelství SSMO, pečovatelská služba, chráněné bydlení, denní stacionář a odlehčovací služba. Jedná se o jednopodlažní budovu se zahradou kolem a s výtahem pro hendikepované občany.

Pěšky se k nám dostanete:

  1. Od autobusových zastávek (zastávka „Orlová-Lutyně, nákupní středisko“ a zastávka „Orlová-Lutyně, nemocnice“)
  2. Z parkoviště u supermarketu Billa nebo z parkoviště na ul. Na Výsluní

V obojím případě projděte pasáží nákupního střediska Orel a poté budete míjet po obou stranách dvanáctipatrové panelové domy. Za nimi se po levé straně nachází dětské hřiště, které je umístěné na střeše podzemních garáží, naproti je již naše budova označená nápisem „Sociální služby města Orlová“, která je jednopodlažní a má oranžovou fasádu.

Autem se k nám dostanete:

  1. Ze směru od Ostravy, Karviné, Doubravy: na začátku sídliště odbočte vpravo z ulice17. listopadu na ulici Dětmarovickou, poté jeďte rovně a odbočte do třetí ulice po levé straně – na ulici Adamusovu. Dojeďte až na konec ulice. Zde své auto odstavte na parkovišti a pokračujte k jednopodlažní budově s oranžovou fasádní barvou.

  2. Ze směru Havířov, centrum Orlové, Petřvald: po projetí všemi kruhovými objezdy na kruhovém objezdu č. 5 u nemocnice odbočte na první výjezd z kruhového objezdu na ul. 17. listopadu. Jeďte cca 300m a na konci sídliště odbočte vlevo na ul. Dětmarovickou. Poté jeďte rovně a odbočte do třetí ulice po levé straně – na ulici Adamusovu. Dojeďte až na konec ulice. Zde své auto odstavte na parkovišti a pokračujte k jednopodlažní budově s oranžovou fasádní barvou.

Orlová Lutyně 4. etapa, Energetiků 940. Pavilon A

Na této adrese se náchází kontaktkní centrum, které poskytuje sociální služby v rámci protidrogové prevence.

Autobusem se k nám dostanete: 

Autobusová zastávka "Orlová - Střed města" - směr Ostrava u Domu dětí a mládeže, směr Orlová V. etapa před elektroprodejnou SONY.

Mezi elektroprodejnou a prodejnou oblečení se dáte podchodem k prodejně potravin ALBERT. Po pravé ruce minete malinkaté náměstíčko a ještě před samoobsluhou zabočíte po širokém chodníku doleva. Po zhruba 20ti metrech zabočte na užší chodník doprava a  po levé straně minete malý obchůdek s potravinami ILLA. Hned za obchůdkem uvidíte jednopatrové pavilony bývalé školky a základní školy oplocené pevným úhelníkovým plotem. Po otevření branky Vás už chodníček zavede ke dveřím pavilonu - A, kde v prvním patře najdete poradenské zázemí Kontaktního centra. Po stisknutí zvounku vyčkejte příchodu služby, která Vás uvede dál.

Když pavilon - A obejdete po pravé ruce, přijdete k druhé brance a k nízkoprahovému vstupu do Kontaktního centra. Zde bez zvonění můžete vstoupit do kontaktní místnosti. Tady Vás služba seznámí s možnostmi využití nabízených služeb.

Autobusové stanoviště

Z autobusového stanoviště se musíte vydat po ulici Okružní, až k chodníku, který Vás zavede k zadní části samoobsluhy ALBERT. Po pravé straně minete restaraci REBEL a před Vámi bude  oplocený jednopatrový pavilon - A. Vstupni branku naleznete na levé straně oplocení.

Autem se k nám dostanete:

Na kruhovém objezdu u Gymnázia odbočíte směrem k Městské policii na ulicí Polní. Po levé straně minete budovu Gymnázia, Obchodní akademie, Městské policie a před budovou Základní školy odbočte doprava na ulici Okružní. Po pravé straně minete hřiště, bezén základní školy U kapličky a kolem zahrady základní školy odbočte opět doprava do kopce na ulici Energetiků. Po této ulici dojedete až k střední soukromé škole Net Office a k bytovému družstvu Orlovan. Před bytovým družstvem můžete zaparkovat a pěšky po levé straně obejdete dvoupatrovou budovu Orlovanu. Za ní uvidíte jednopatrové pavilony bývalé školky a základní školy. Poslední pavilon je pavilon - A.